Parada historycznych i nowoczesnych tramwajów w Krakowie

W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który odbędzie się 17 września (niedziela), mieszkańcy Krakowa będą mieli okazję doświadczyć unikalnej parady historycznych i nowoczesnych tramwajów. Przewidziano, że przejazd tramwajów rozpocznie się o godzinie 11:00 na terenie zajezdni tramwajowej Podgórze, której lokalizacja to ulica Brożka nr 3. Trasa parady zakończy się na ulicy Ujastek 12, gdzie znajduje się zajezdnia tramwajowa Nowa Huta.

Jednakże, możliwość wejścia na teren zajezdni Podgórze dla tych, którzy chcą wsiąść do tramwaju, zostanie udostępniona już od godziny 10:00. Należy jednak pamiętać, że poza tym miejscem, jedynym przystankiem umożliwiającym wsiadanie do pojazdów będzie „Teatr Słowackiego”.

Podczas parady wystąpią wyjątkowe modele pojazdów, w tym najstarsze egzemplarze znane z kolekcji MPK SA, takie jak słynna „Gracówka”. Nie zabraknie również wagonów typu N z Warszawy oraz Poznania, które w wyniku wymiany znalazły się w Krakowie. Ciekawostką jest fakt, iż tramwaje te, kilka dekad temu, woziły pracowników do huty po identycznej trasie jak ta, którą przejedzie parada. Można będzie również podziwiać Kraków z okien współczesnych tramwajów biorących udział w paradzie, w tym z najnowszego modelu Lajkonika II, a także z okien najdłuższego tramwaju w Polsce – Krakowiaka, jak informują miejscy urzędnicy.

Dodaj komentarz