Regeneracja wody z krakowskiego Parku Jordana na potrzeby miejskiej zieleni

Rozpoczęto proces odsączania wody z zalewu znajdującego się w krakowskim Parku Jordana. Zarówno miłośnicy natury, jak i zarządcy parku mogą jednak odetchnąć z ulgą – cenna płynna substancja nie ulegnie marnotrawstwu. Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie postanowił wykorzystać tę wodę do nawadniania roślinności miejskiej, między innymi roślin rosnących właśnie w Parku Jordana.

Procedura wypompowywania wody rozpoczęła się w poniedziałek 11 września. Zdaniem zarządców, to optymalny czas na wykonanie tej czynności, nie zakłócając przyjemności korzystania z parku przez mieszkańców i turystów. Co więcej, pomimo prowadzonych prac, plac zabaw z elementami wodnymi nadal pozostaje dostępny dla najmłodszych.

Podkreślając, że pierwsza połowa września jest wyjątkowo łaskawa dla mieszkańców Krakowa pod względem warunków atmosferycznych, Zarząd Zieleni Miejskiej przewiduje, że słoneczna i ciepła aura utrzyma się przynajmniej do środy. W związku z tym, miłośnicy zabaw na świeżym powietrzu mają jeszcze szansę na pełne pozytywnych emocji spędzenie czasu w parku.

Dodaj komentarz