Wisła Kraków stara się o hiszpańskiego skrzydłowego Cedrica Teguia pomimo strategii skupienia na polskich piłkarzach

Rozważając letnie zmiany personalne, Wisła Kraków chce w głównej mierze polegać na polskim talencie. Mimo to, klub nadal zainteresowany jest również piłkarzami międzynarodowymi. Wiadomo, że 'Biała Gwiazda’ jest aktywna w swoich staraniach o pozyskanie hiszpańskiego skrzydłowego kameruńskiego pochodzenia, Cedrica Teguia.

22-letni Teguia, urodzony w Kamerunie, jest zawodnikiem, który całe swoje dotychczasowe doświadczenie piłkarskie zdobywał na hiszpańskiej ziemi. Rozpoczynając swoją karierę w juniorach Atletico Madryt, następnie dołączył do liczby klubów, w których grał na wypożyczeniu – Real Oviedo, Albacete, Cordoba CF i Intercity. Ostatecznie zdecydował się na stałe przejść do AD Ceuta, gdzie spędził ostatni sezon na trzecim poziomie rozgrywek. Podczas 35 meczów zdobył osiem goli i trzy asysty, co przyczyniło się do awansu zespołu do baraży. Niestety, w barażach Ceuta przegrała z Gimnastic de Tarragona.

Wisła Kraków rozpoczęła procedurę transferową w celu zwerbowania Cedrica Teguia, mając na uwadze wolny transfer, gdyż umowa zawodnika z hiszpańskim klubem dobiegła końca. Choć na początku wydawało się, że negocjacje przebiegają pomyślnie, ostatnie dni przyniosły pewne dylematy i granice w rozmowach. Niemniej jednak, to nie przekreśla możliwości przybycia tego skrzydłowego do Krakowa. 'Biała Gwiazda’ nadal kieruje swoje wysiłki na pozyskanie zawodnika, a teraz jedynie czas pokaże, jak potoczą się dalsze wydarzenia.

Dodaj komentarz