Nowy bramkarz w zespole Białej Gwiazdy: Wiktor Sierda

Skład Białej Gwiazdy został wzmocniony Wiktor Sierda. Niespełna osiemnastoletni bramkarz, pochodzący ze Śląska, przeniósł się do Krakowa i związał się z nowym klubem umową obowiązującą aż do końca czerwca 2025 roku. Umowa zawiera również zapis o możliwości przedłużenia jej o kolejny rok, lecz jest to zależne od osiągnięć sportowych młodego bramkarza i samego Klubu.

Sierda, urodzony 15 stycznia 2006 roku, swoją piłkarską drogę rozpoczynał w drużynie ze Śląska Wrocław, do której przystąpił w wieku zaledwie dziewięciu lat. Pierwsze kroki na boisku stawiał w drużynie U-10. Od tamtego czasu, nieprzerwanie rozwijał swoje umiejętności, przechodząc przez różne szczeble akademii, aż docierając do drużyny U-19. Jako siedemnastolatek, miał także okazję uczestniczyć w konsultacjach szkoleniowych oraz reprezentować Polskę na poziomie U-15.

Po podpisaniu kontraktu z Białą Gwiazdą, Sierda otwarcie wyraził swoją radość i zadowolenie z podjętej decyzji. Podkreślił, że jego aspiracje od początku były skierowane ku tej drużynie. „Moje podpisane zobowiązanie napawa mnie ogromną radością. Jestem niezmiernie szczęśliwy, że mogę dołączyć do Wisły Kraków – klubu, który uważam za najlepszy w mieście i który od dawna był moim celem”.

Wiktor Sierda jest pełen ambicji i chce rozpocząć swoją przygodę z nowym klubem od osiągnięcia wysokich wyników. Po podpisaniu kontraktu opowiadał o swoich marzeniach i celach, zwracając uwagę na znaczenie regularnej gry oraz pragnienia zdobycia pierwszego trofeum dla klubu.

Dodaj komentarz