Nowe realia Wisły Kraków

Wisła Kraków niespodziewanie pożegnała się z Ekstraklasą i trzeba teraz nauczyć się funkcjonowania na zapleczu elity. Oczywiście można mówić o nadziejach na szybki powrót, ale słowa to nie wszystko. Wystarczy zwrócić uwagę na to, co działo się z ostatnimi spadkowiczami.

Nie będzie łatwo!

Każda historia jest wyjątkowa, aczkolwiek z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że łatwo nie będzie. Nadzieje na awans ma niejedna drużyna i co najważniejsze, nawet najpiękniejsza historia nie ma znaczenia w starciu z rzeczywistością. Przykładem choćby sytuacja finansowa – kłopoty finansowe Wisły to coś, o czym słyszy się od dawna. Do tego spadek oznacza mniej pieniędzy w kasie klubu.

Można pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym konieczne jest połączenie dwóch sfer – trzeba walczyć o awans i nauczyć się poruszać w innych realiach finansowych. Wypada też dodać, że Wisła Kraków zapewne nie będzie przypominać tej, która opuściła szeregi najlepszych polskich klubów. Dowodem na to choćby fakt, że przygotowania z klubem rozpocznie trzech zdolnych juniorów – Marcin Bartoń, Dorian Gądek i Kacper Skrobański. Osoby śledzące Centralną Ligę Juniorów U-18 z pewnością znają całą trójkę.

Wiadomości z Krakowa możesz znaleźć także pod tym adresem.

Dodaj komentarz