Zaplanował wakacje w Bułgarii. Nie mógł wylecieć z Krakowa

Są takie sytuacje, kiedy plany trzeba zweryfikować. Ostatnio przekonał się o tym 39-letni mężczyzna z Wodzisławia Śląskiego.

Nie mógł wylecieć!

Mężczyzna planował wakacje w Bułgarii, ale z planów nic nie wyszło, ponieważ przy kontroli granicznej pokazał on unieważniony dowód osobisty. Warte podkreślenia jest również to, że w ostatnim czasie stosunkowo często jest problem z dowodem. Dość powiedzieć, że możemy mówić o siódmym przypadku w ciągu miesiąca!

Wracając do mężczyzny z Wodzisławia Śląskiego, wykryto, że dokument unieważniono z powodu zmiany danych personalnych. Dobrze też mieć na uwadze, że fakt ten nie oznaczał, iż wylot zostaje unieważniony. Mężczyzna mógł uratować się posiadaniem innego dokumentu uprawniającego do przekroczenia granicy (paszportu).

Warte odnotowania jest też to, że uniknięcie przykrych niespodzianek jest stosunkowo łatwym zadaniem. Krótko mówiąc, konieczne jest odpowiednio wczesne przygotowanie się do podróży. Trzeba również pamiętać, gdyby coś okazało się niejasne, że o poszczególne sprawy zawsze można się dopytać.

Dodaj komentarz