Nowa umowa gwarantuje dostawę 37 nowych autobusów dla Krakowa

Podpisano umowę z konsorcjum złożonym z firm Solaris Bus & Coach sp. z o.o. oraz Millennium Leasing sp. z o.o. Umowa ta przewiduje dostarczenie, na zasadzie leasingu, 37 nowoczesnych autobusów, które spełniają najwyższe standardy europejskie. Oznacza to, że w ciągu maksymalnie 10 miesięcy mieszkańcy Krakowa będą mogli korzystać z nowych, niskopodłogowych pojazdów z klimatyzacją, każdy o długości 12 metrów. Te nowe autobusy będą zastępować najstarsze jednostki wchodzące w skład floty krakowskiego przewoźnika.

Akt podpisania umowy miał miejsce pomiędzy prezesem i wiceprezesem zarządu MPK SA w Krakowie, Rafałem Świerszczyńskim i Mateuszem Szałkowskim a przedstawicielami konsorcjum: Andrzejem Sienkiewiczem z Solaris Bus & Coach sp. z o.o. oraz Anetą Eichler z Millennium Leasing sp. z o.o.

Dostawa jest zaplanowana na dwie etapy: pierwszy obejmuje 25 autobusów głównie do obsługi linii miejskich (koszt jednego autobusu wynosi 1 645 000 zł netto), a drugi obejmuje dostawę 12 autobusów przede wszystkim do obsługi linii aglomeracyjnych (cena za jeden autobus wynosi 1 640 000 zł netto).

Dodaj komentarz