Niezatrzymany za kółkiem: Kierowca opla uciekał przed policją, potrącił funkcjonariusza i spowodował kolizję

Na terenie gminy Nawojowa Góra w Krzeszowicach doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 29-letniego kierowcy opla. Mężczyzna, będąc pod wpływem narkotyków, przekroczył prędkość o 30 km/h na terenie zabudowanym. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, którzy w tym czasie prowadzili kontrolę prędkości, natychmiast zareagowali. Mimo to, kierowca nie zastosował się do sygnałów wydanym przez stojącego obok radiowozu policjanta, który nakazywał mu zatrzymać samochód.

Nie tylko ignorował wezwania słowne i ruchowe policjanta, ale także doszło do tego, że podczas próby ucieczki 29-latek potrącił funkcjonariusza bocznym lusterkiem swojego pojazdu. I choć to mogło przerazić każdego, mężczyźnie nie przyszło na myśl zatrzymanie – wręcz przeciwnie, rozpoczął ucieczkę. W trakcie tej bezmyślnej akcji doprowadził jeszcze do kolizji drogowej. Po krótkim czasie jednak zdecydował się porzucić pojazd i kontynuować ucieczkę pieszo.

Policja postawiła 29-latkowi aż pięć zarzutów. Nie była to pierwsza tego typu sytuacja w jego przypadku – mężczyzna posiadał bowiem już wcześniej wydany sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz cofnięte uprawnienia do ich kierowania.

Dodaj komentarz