Nadchodzący sezon artystyczny w Starym Teatrze: Sześć premier i dwie wystawy

Stary Teatr, jedno z najbardziej cenionych miejsc kultury w Polsce, ma do zaproponowania sześć nowych produkcji scenicznych na nadchodzący sezon artystyczny 2023/2024. Pierwsza z premier ma miejsce już w bieżącym miesiącu na Dużej Scenie teatru. Jak podkreślił dyrektor artystyczny instytucji, Beniamin Bukowski, motywem przewodnim wszystkich planowanych premier jest ciało.

Podsumowując ubiegły sezon, dyrektor Starego Teatru, Waldemar Raźniak, wskazał na imponujące liczby jakie osiągnęła ta instytucja. W ciągu ostatniego roku odbyło się aż 384 spektakle na trzech różnych scenach teatru, które przyciągnęły niemalże 62 tys. widzów. Frekwencja wyniosła imponujące 92 procent, a dodatkowo działania Muzeum MICET zgromadziły 7556 uczestników. Jak podkreśla dyrektor Raźniak, Stary Teatr to nie tylko miejsce prezentacji sztuki dramatycznej. Jego oferta jest znacznie szersza i obejmuje działania na wielu płaszczyznach kultury.

Nadchodzący rok również zapowiada się na Starej Scenie bardzo ciekawie. W planach jest sześć premierowych spektakli, które zagoszczą na trzech scenach Narodowego Starego Teatru im. Modrzejewskiej. Ponadto w Muzeum MICET odbędą się dwie wystawy.

Dodaj komentarz