Nowe szczegóły w sprawie tragicznego wypadku na moście Dębnickim w Krakowie

W kontekście zdarzenia, które miało miejsce przy moście Dębnickim w Krakowie, Prokuratura Okręgowa w Krakowie odnotowała nowe okoliczności powiązane z obcokrajowcem będącym świadkiem tej tragedii. Wiadomością wartą uwagi jest fakt, że mężczyzna ten, nie będący obywatelem Unii Europejskiej, nie będzie musiał stawić czoła konsekwencjom prawnych związanym z nieszczęśliwym przypadkiem Patryka P. Z początkowych ustaleń wynikało, iż pojazd ten doświadczył poślizgu na odcinku co najmniej 40 metrów przed zbliżeniem się do pieszego. W dodatku, policja małopolska uzyskała uprawnienia do przesłuchania wspomnianego wcześniej świadka.

Prokurator Mariusz Boroń informował dziennikarzy „Faktu”, że już ustalono datę i zgodę na przeprowadzenie przesłuchania tej osoby. Nie wszystkie opinie biegłych są jeszcze dostępne w trakcie prowadzonego śledztwa.

Po zdarzeniu aktywnie poszukiwano naocznego świadka całego zdarzenia. Nagranie udostępnione publicznie pokazuje, iż tuż przed tym, jak pojazd opuścił jezdnię i uderzył o mur w pobliżu mostu Dębnickiego, pewien pieszy próbował przekroczyć drogę przed samochodem. Mimo, że robiono to w miejscu niedozwolonym, pieszy zdołał wycofać się w ostatniej chwili, co potencjalnie uratowało mu życie.

Dodaj komentarz