Nadchodzący remont drogowy w Krakowie: Ulica Zwierzyniecka, Kościuszko i skrzyżowanie pod Jubilatem

W najbliższych miesiącach krakowianie muszą przygotować się na kolejne utrudnienia w ruchu drogowym. Wkrótce rozpoczną się prace remontowe na ulicach Zwierzynieckiej i Kościuszki oraz na skrzyżowaniu pod Jubilatem. Niełatwy czas dla mieszkańców będzie potęgowany przez równoczesny remont Mostu Dębnickiego. W związku z tym, przewiduje się powstanie większych niż dotychczas korków w tej części miasta.

Pierwsze spotkanie informacyjne dotyczące planowanej przebudowy torowiska i towarzyszącej mu infrastruktury na wymienionych ulicach odbyło się 4 sierpnia. Projekt ten obejmuje trzy etapy i zakłada poprawę stanu całego odcinku poczynając od pętli Salwator, przez ulicę Kościuszki, aż po skrzyżowanie z Alejami i ulicą Zwierzyniecką, uwzględniając także most na Rudawie.

Planowany zakres prac jest szeroki – przewiduje nie tylko naprawę nawierzchni ulic, ale także chodników i torowiska tramwajowego. Ponadto, ulegną poprawie sąsiednie skrzyżowania oraz sieć trakcyjna. W ramach remontu przeprowadzone zostaną prace związane z nowym systemem odwodnienia i oświetleniem. Przedstawiciele krakowskiego ratusza poinformowali również, że w ramach renowacji objęty zostanie most nad Rudawą oraz pętla tramwajowa „Salwator”.

Dodaj komentarz