Operacja przeciwko nielegalnej migracji na obwodnicy Krakowa zakłóca ruch drogowy

Niedawno doszło do znacznych perturbacji w ruchu kołowym na obwodnicy Krakowa, kiedy to służby policyjne i Straż Graniczna przeprowadziły tam znaczącą operację. Jak wynika z pierwszych raportów, interweniowano między węzłami Kraków Południe a Kraków Skawina, gdzie zatrzymano dwa pojazdy, tymczasowo paraliżując ruch. Dodatkowo, trzeci samochód został zatrzymany na bramkach w Balicach.

Celem całej akcji było zwalczanie nielegalnej migracji. W trakcie przeszukań trzech zatrzymanych pojazdów, odkryto łącznie 33 osoby – prawdopodobnie obywateli Syrii, wśród których znajdowało się kilka dzieci. Wszystkie te osoby zostały następnie przetransportowane do placówki Straży Granicznej w Krakowie. Tam odpowiednie służby mają na celu potwierdzić ich tożsamość i obywatelstwo, jak również ustalić szczegóły dotyczące okoliczności tego incydentu oraz trasę ich podróży – jak informuje mjr Dorota Kądziołka, rzeczniczka komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Akcja ta nie obyła się bez wpływu na ruch drogowy w tym rejonie. Na odcinku pomiędzy Balicami a węzłem Wieliczka tworzyły się korki na kilkanaście kilometrów w obu kierunkach. Doszło tam również do serii kolizji, w które uwikłane były trzy samochody osobowe, skutkujące dwoma rannymi. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ruch w stronę Katowic został całkowicie zablokowany, co doprowadziło do powstania ogromnych zatorów na autostradzie A4 pomiędzy Krakowem a Bochnią. Najdłuższy z nich, o długości 9 kilometrów, rozciągał się od miejscowości Podłęże.

Dodaj komentarz