Modernizacja stadionu w Krakowie pochłonie prawie 100 mln zł!

Stadion Miejski im. Henryka Reymana w Krakowie bez wątpienia zasłużył na modernizację. To istotny obiekt sportowy, w którym rozgrywa się między innymi Igrzyska Europejskie. Kolejne odbędą się już w 2023 roku. W związku z tym podjęto decyzję o remoncie. Inwestycja pochłonie blisko 100 mln zł.

Wykonawca poszukiwany od lipca

Trzy razy próbowano wyłonić wykonawcę kompleksowej modernizacji stadionu w Krakowie. Poszukiwania trwały od lipca i w końcu udało się wyłonić firmę, która odnowi krakowski obiekt sportowy. Firma Eiffage Polska Budownictwo wyceniła swoje usługi na ponad 98 mln zł. Miasto dysponuje taką kwotą dzięki dotacjom wynikającym ze współpracy Krakowa z Ministerstwem Sportu i Turystyki.

Remont stadionu obejmuje między innymi wymianę wentylacji, ogrzewania, klimatyzacji, a także okien i drzwi. Modernizacja ma poprawić estetykę budynku i sprawić, że będzie bardziej energooszczędny. Firma Eiffage zajmie się także fasadą budynku. W odnowionym stadionie bez wstydu będzie można zorganizować wydarzenia sportowe związane z III Igrzyskami Europejskimi Kraków-Małopolska 2023, które odbędą się w czerwcu 2023 roku.

Dodaj komentarz