Trzy kobiety dołączyły do grona dziewic konsekrowanych: obrzęd odprawiono na Wawelu

Obrzęd konsekracji dziewic odprawiono w czwartek 8 grudnia na Wawelu. Do grona Ordo Virginum dołączyły trzy kobiety. W Krakowie jest 56 dziewic konsekrowanych, a w całej Polsce w 2021 roku było 365 takich kobiet. Zgodnie z wiarą Kościoła Katolickiego, konsekrowane dziewice zostają mistycznie poślubione Jezusowi Chrystusowi.

Dziewice konsekrowane w Krakowie

Włączenie do grona dziewic konsekrowanych oznacza nie tylko zaszczytny tytuł w kręgach katolickich, ale również specjalną posługę na rzecz kościoła. W Krakowie 56 kobiet może pochwalić się mianem dziewicy konsekrowanej. W przyszłości do tego grona dołączy jeszcze 15 kobiet, w tej chwili przygotowujących się do obrzędu.

Podczas uroczystości na Wawelu biskup Janusz Mastalski zachęcił ślubujące kobiety, by nie traciły radości z posługi, mimo że znajdzie się wiele osób nierozumiejących tego wyboru. Warto zaznaczyć, że dziewice konsekrowane ślubują zachować dziewictwo przez całe życie. Są to osoby świeckie, które postanowiły powierzyć swoje życie służbie Bogu i kościołowi. Zwyczaj konsekracji dziewic pochodzi z czasów, gdy nie istniały jeszcze zgromadzenia zakonne dla kobiet.

Dodaj komentarz