Wysokie ceny ogródków działkowych w Krakowie

Ogródki działkowe w Krakowie osiągają zawrotne ceny. Głównym powodem wcale nie jest inflacja, a coraz mniejsza liczba wolnych działek w mieście. Niektóre ogłoszenia opiewają na zawrotną kwotę 120 tysięcy złotych.

Ogródki działkowe niezwykle popularne w Krakowie

Kraków to miasto cieszące się niezwykłą popularnością wśród turystów. To sprawia, że o każdej porze roku w mieście jest tłoczno. Nic dziwnego, że mieszkańcy Krakowa szukają dla siebie azylu w postaci ogródków działkowych. Obecnie 1 działka przypada na 89 osób, co powoduje wzrost cen. Zapotrzebowanie jest duże, a liczba dostępnych ogródków coraz mniejsza. Co więcej, inwestycje drogowe w przyszłości mogą doprowadzić, że wolnych działek będzie jeszcze mniej.

Wysoki popyt na ogródki działkowe w połączeniu z inflacją spowodował spory wzrost cen. Jeszcze 2 lata temu przeciętny ogródek działkowy kosztował około 20 tysięcy. Obecnie za taką samą działkę zapłacimy od 45 tysięcy złotych wzwyż. Jeśli na terenie ogródka znajduje się altanka, odkupienie działki może kosztować nawet 120 tysięcy. Dla wielu posiadanie własnego ogródka działkowego jest obecnie luksusem.

Dodaj komentarz