Młode cheerleaderki z Polski na Mistrzostwach Europy we Włoszech

Unique Cheerleaders, grupa dziewcząt z gminy Kocmyrzów-Luborzyca w pobliżu Krakowa, zaszczyt reprezentowania Polski podczas Mistrzostw Europy Cheerleaders. Te prestiżowe zawody, organizowane przez International Cheer Union, odbędą się w Weronie we Włoszech. Przez trzy dni najlepsze drużyny z całej Europy rywalizować będą o miano Mistrza Europy.

Klub Unique Cheerleaders z dumą informuje, że jego zawodniczki to już utytułowane reprezentantki naszego kraju. Mają na swoim koncie udziały w poprzednich edycjach Mistrzostw Europy, a także w tegorocznych Mistrzostwach Świata odbywających się w Orlando. Warto dodać, że sport ten ma swoje korzenie w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Jako ciekawostkę, warto przypomnieć, że były prezydent USA George Bush również angażował się w działania cheerleaderek w latach sześćdziesiątych. Wówczas występował jako główny cheerleader na Phillips Academy w stanie Massachusetts, grając jednocześnie na trąbce. Ta anegdota pokazuje, że sport ten nie tylko rozwija się dynamicznie, ale także posiada bogate i interesujące tło historyczne.

Dodaj komentarz