Kosiarka Spider Najdroższy zdobywa Kopiec Krakusa w Krakowie

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie poinformował o zastosowaniu nowo zakupionej kosiarki do trawy, nazwanej „Spider Najdroższy”, na Kopcu Krakusa. Efekty pracy tej maszyny zostały przedstawione na zdjęciach opublikowanych na Facebooku przez urzędników miejskich. Wynika z nich, że kosiarka radzi sobie znakomicie z koszeniem trawy, a jej wydajność jest więcej niż zadowalająca. Jak podkreśla ZZM, dzięki niej możliwe jest wykoszenie kopca w kilka godzin przez dwie osoby, z zachowaniem równomierności, estetyki oraz z minimalnym wpływem na otoczenie. Już w przyszłym tygodniu planowane jest koszenie Kopca Wandy.

Nabyta przez miasto kosiarka jest spalinowa i zdalnie sterowana, co sprawia, że doskonale sprawdza się na stromych zboczach. Kosiarka dostarczona została także z odpowiednim wyposażeniem.

Wraz z nadejściem sezonu koszenia traw, warto przypomnieć o zasadach obowiązujących w Zarządzie Zieleni Miejskiej. W bieżącym oraz poprzednich latach, ze względu na zmieniające się warunki klimatyczne, wprowadzono ograniczenie w intensywności koszenia trawników na terenach zarządzanych przez ZZM.

W związku ze zmianami klimatu, miasto zmniejsza częstotliwość koszenia całkowitej powierzchni trawiastych oraz nie przycina trawy do ściśle określonej wysokości. Daty koszenia są uzależnione od panujących warunków pogodowych, a trawa jest ścinana wyżej, aby zapobiegać jej przesuszeniu. Dłuższa trawa wpływa korzystnie na proces chłodzenia miejskiej wyspy ciepła, magazynowanie wody oraz zwiększenie bioróżnorodności na danym obszarze.

Dodaj komentarz