Ostatnie przygotowania przed III Igrzyskami Europejskimi w Krakowie i Małopolsce

Za nieco ponad tydzień, 21 czerwca, rozpoczną się III Igrzyska Europejskie na terenie Krakowa i Małopolski. Uroczyste otwarcie tego wydarzenia odbędzie się na stadionie Wisły, gdzie trwają prace związane z przygotowaniem aren na pokaz sportowców z różnych krajów Europy oraz występy gwiazd muzycznych. Odnowione obiekty sportowe czekają na uczestników igrzysk, a część z nich została wybudowana specjalnie na tę imprezę.

Większość przygotowań jest już gotowa, pozostaje jedynie ustawienie boisk i trybun do padla (sportu łączącego elementy tenisa i squasha) oraz teqballa (mieszanki piłki nożnej i tenisa stołowego) na krakowskim Rynku Głównym. Prace te mają zostać wykonane w ciągu najbliższych dni. 15 czerwca odbył się tu tradycyjny taniec Lajkonika, a teraz planowane jest ekspresowe rozmieszczenie infrastruktury niezbędnej do przeprowadzenia zawodów sportowych.

Dawid Gleń ze spółki Igrzyska Europejskie 2023 potwierdza, że wszystkie prace przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem i większość obiektów jest już gotowa. W niektórych miejscach trwają ostatnie prace wykończeniowe, a także pojawia się specjalny branding związany z igrzyskami. Podkreśla on, że jedynie boiska do padla i teqballa na Rynku Głównym jeszcze nie zostały ustawione, ale mają być tymczasowymi konstrukcjami, które zostaną szybko zmontowane.

Dodaj komentarz