Mistrzostwa Europy w rugby siedmioosobowym odbędą się w Krakowie!

Obecnie realia są takie, że Rosja jest izolowana. Za przykład mogą posłużyć choćby wydarzenia sportowe – brak rosyjskich zawodników stał się normą. Oczywiście nie ma też szans na organizację wydarzeń sportowych, czego dowodem jest fakt, że Mistrzostwa Europy w rugby siedmioosobowym odbędą się w Krakowie.

Co wiemy?

Przede wszystkim należy podkreślić, że mistrzostwa odbędą się w dniach 1-3 lipca na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie. O prymat na Starym Kontynencie powalczy dwanaście najlepszych drużyn kobiecych i męskich. Polski Związek Rugby od początku marca ubiegał się o organizację turnieju, także to nie jest coś, co można określić kaprysem.

Wypada również spojrzeć z innej perspektywy – co dalej z polskim rugby? Polskie rugby jest na fali wznoszącej i organizacja prestiżowego turnieju może wyłącznie pomóc. Choć oczywiście trzeba też pamiętać o tym, że droga do sukcesu jest długa i kręta. Mówi się o tym pewnie dość często, ale musimy pamiętać, że przy niektórych sprawach nie ma innego wyjścia.

O sporcie możesz poczytać też pod tym adresem.

Dodaj komentarz