Nowe dostępne bitomaty w Krakowie

Nie każdy wie, że w Warszawie dostępnych jest już ponad 300 bitomatów. Bitomaty to urządzenia, które służą do wymiany kryptowaluty na gotówkę. Kryptowaluty cieszą się coraz większą popularnością, dlatego na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń dających możliwość ich wymiany. W poniższym artykule przedstawimy kilka podstawowych informacji, które warto wiedzieć na temat bitomatów.

Ponad 160 bitomatów w Krakowie

Bitomat to urządzenie, które nie różni się z wyglądu wiele od tradycyjnego bankomatu. Różnica wynika jedynie w tym, że bitomat obsługuje kryptowaluty. Pierwsze urządzenie tego typu zostało postawione w 2013 roku w Vancouver. Od tego czasu na całym świecie powstają kolejne urządzenia, a ciekawostką jest to, że Polska zaraz po Stanach Zjednoczonych zajmuje drugie miejsce co do ilości postawionych bitomatów. W samym Krakowie jest ich już ponad 160. Dzięki usłudze ATM Egera w Polsce stoi przynajmniej jeden bitomat w każdym powiecie.

Jak korzystać z nowych bitomatów?

Transakcje, które wykonuje się przy użyciu bitomatów wbrew stereotypom są proste i wygodne. Czasem to co nieznane budzi niepokój i stąd pewnie wziął się stereotyp o tym, że obsługa tego typu urządzeń jest trudna. Aby odebrać gotówkę z wybranego przez siebie bitomatu wystarczy wejść na stronę atm.egera.com i uzupełnić krótki formularz, w którym należy podać swoje imię i nazwisko, numer telefonu oraz kwotę w PLN jaką chcemy otrzymać (najniższa kwota jaką można wypłacić to 50 zł, najwyższa 4000 zł). Po zaakceptowaniu regulaminu, środki trafiają na unikalny adres BTC, a gdy transakcja zakończy się pomyślnie na numer telefonu przychodzi kod SkyCash. Czas oczekiwania na kod zazwyczaj trwa od kilku minut do maksymalnie 15 minut. By otrzymać gotówkę wystarczy wybrać najbliższy bitomat. Mapkę dostępnych urządzeń można znaleźć na stronie https://atm.egera.com/krakow. Po przybyciu do bitomatu wystarczy postępować zgodnie z instrukcją na ekranie i po kilku kliknięciach cieszyć się gotówką.

Warto dodać, że kod SkyCash jest ważny aż 72 godziny, dzięki czemu spokojnie można zrealizować wypłatę nie martwiąc się, że kod się dezaktywuje w trakcie wymiany. Drugą istotną kwestią jest to, że wypłatę można zlecić w wybranym przez siebie bitomacie, nie trzeba wcześniej deklarować, w którym z urządzeń dokonamy wypłaty. To ułatwienie szczególnie wtedy, gdy się przemieszczamy i nie wiemy dokładnie, w którym miejscu będzie najlepiej dokonać wypłaty.

Korzyści płynące z korzystania z bitomatów to nie tylko wygoda i szybkość transakcji, ale również bezpieczeństwo na każdym etapie procesu wymiany kryptowalut na gotówkę.

Dodaj komentarz