Funkcjonariusze zapowiadają wzmożoną czujność

Trwa majówka i co za tym idzie, mamy do czynienia z różnego rodzaju wyjazdami. Siłą rzeczy ruch na drogach jest więc większy i może to powodować pewne niebezpieczne sytuacje.

Policja apeluje i szykuje się do pracy!

Na wstępie należy podkreślić, że bezpieczeństwo na drogach to coś, o co powinni dbać wszyscy użytkownicy ruchu drogowego. Nie ma też co ukrywać, że jest to temat, w przypadku którego można powiedzieć bardzo dużo.

Wiele mówi się o nadmiernej prędkości i jest to rzecz jasna zrozumiałe. Niemniej musimy pamiętać, że sprowadzanie kłopotów jedynie do prędkości to nie jest dobre rozwiązanie. Zresztą przykładu nie trzeba specjalnie szukać – wystarczy pomyśleć o stanie technicznym pojazdu. Krótko mówiąc, warto sprawdzić wszelkie niezbędne sprawy! Dobrze też wsłuchać się w apele policjantów – policjanci nie chcą wypisywać mandatów (choć niektórzy mogą mieć na ten temat inne zdanie).

Oczywiście trzeba również pamiętać o tym, że na drogach nie zabraknie małopolskich funkcjonariuszy. Teoria jest ważna, ale praktyka najważniejsza.

Dodaj komentarz