Otwarcie nowego odcinka S7 Moczydło-Miechów i tymczasowe utrudnienia w ruchu

Planuje się ceremonię otwarcia prawie 20 kilometrowego fragmentu drogi S7, między Moczydłem a Miechowem. Wydarzenie to ma zostać uroczyście poprzedzone przemową ministra infrastruktury, Andrzeja Adamczyka. Minister ma wystąpić na terenie Miejsca Obsługi Podróżnych w Małoszowie o godzinie 15:00. W związku z uruchomieniem nowego odcinka drogi, konieczne będzie zablokowanie wjazdu z DK7 na S7 w miejscowości Moczydło. Przejazd pomiędzy obiema „siódemkami”, czyli starą i nową trasą, będzie możliwy w Miechowie za pośrednictwem DW783.

Wprowadzenie nowego układu drogowego może spowodować utrudnienia w ruchu, które potrwają około 30 minut. Informacje o planach reorganizacji ruchu po uruchomieniu odcinka S7 Moczydło – Miechów przedstawialiśmy kilka tygodni temu. Wówczas omówiliśmy plany dotyczące organizacji ruchu pojazdów na węźle Miechów, do czasu oddania do użytku następnych 5,3 km S7 prowadzących do węzła Szczepanowice. Teraz prezentujemy informacje na temat sposobu przekierowania ruchu ze starej DK7 na nową S7, co zajmie około 30 minut.

Z tego powodu, w dniu otwarcia odcinka S7 Moczydło-Miechów mogą wystąpić pewne utrudnienia na początku i końcu nowego odcinka. Najbardziej odczuwalne będą one na obwodnicy Książa Wielkiego oraz w miejscowości Moczydło.

Dodaj komentarz