Michał, zdobywca medali olimpijskich i obiecujący naukowiec, jest uczniem krakowskiego V Liceum Ogólnokształcącego

Z ogromnym zadowoleniem informujemy, że Michał, będący naszym uczniem, zaszczyca swoją obecnością V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie – brzmi oświadczenie opublikowane na stronie internetowej tej szkoły. Krakowskie liceum „numer pięć” ma powody do satysfakcji, ponieważ Michał, w przeciągu zaledwie jednego miesiąca, triumfował na Międzynarodowych Olimpiadach Przedmiotowych, zgarniając trzy prestiżowe medale.

Zdobyte przez niego laury to złoty medal z chemii, który zdobył podczas zawodów w Zurychu, srebrny z fizyki wywalczony w Tokio oraz brązowy z matematyki, który przyznano mu w Chiba, również położonej w Japonii.

Nie jest to jednak koniec osiągnięć tego wyjątkowego ucznia. Już teraz Michał angażuje się w prace naukowe, realizując różnorodne projekty pod okiem specjalistów z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Instytutu Nielsa Bohra w Kopenhadze.

Chociaż z pewnością zajmuje go to mnóstwo czasu, Michał nie zapomina również o regularnej aktywności fizycznej. Mimo intensywnych treningów naukowych, znajduje czas na regularne ćwiczenia sportowe.

Dodaj komentarz