Lotnisko Kraków Airport: Nowa płyta postojowa gotowa do użytku

Lotnisko Kraków Airport jest już na ostatniej prostej do uruchomienia nowej płyty postojowej przeznaczonej dla samolotów. Jest ona wyposażona w 15 stanowisk, które mogą obsługiwać średnie maszyny lotnicze oznaczone jako kod C – taką informację przekazały w czwartek służby prasowe portu krakowskiego. Podkreślono, że wartość całkowitego kosztu realizacji tego projektu osiągnęła pułap 120 milionów złotych netto.

Według najnowszych informacji, które uzyskało biuro prasowe portu krakowskiego, nowa płyta postojowa, położona w zachodniej części lotniska, otrzymała konieczny dokument administracyjny, a mianowicie certyfikat Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC). Ten dokument umożliwia uruchomienie operacji związanych z nowo wybudowaną infrastrukturą – co otwiera drogę dla lotniska do rozpoczęcia korzystania z niej.

Prezes Kraków Airport, Radosław Włoszek, przekazał, że dzięki tej inwestycji lotnisko zyskało dodatkowo 15 miejsc postojowych dla samolotów kodu C. Cały projekt kosztował 120 milionów złotych netto. Włoszek zaznaczył, że w ramach tej inwestycji, na sezon zimowy zostaną uruchomione specjalne stanowiska do zabezpieczania statków powietrznych przed oblodzeniem. Zostaną one wykorzystywane wyłącznie w okresie zimowym i tylko do tego celu. Cały proces zabezpieczania będzie odbywał się na płycie lotniska, ale tylko w dedykowanej do tego strefie.

Dodaj komentarz