Zmiany na najwyższym szczeblu zarządu Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków – Balice

Radosław Włoszek stracił swoje stanowisko na czele Krakow Airport, a w jego miejsce wskazano Łukasza Strutyńskiego. Ten ostatni, będący przedstawicielem miasta Krakowa, przez wiele lat pełnił rolę członka rady nadzorczej spółki odpowiedzialnej za zarządzanie lotniskiem. Przed objęciem funkcji prezesa, Strutyński był zastępcą Włoszka na stanowisku wicedyrektora.

Decyzja o rezygnacji Włoszka ze stanowiska prezesa zarządu spółki Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków – Balice Sp. z o.o., jak również Mariusza Saługi – członka zarządu ds. inwestycji, została podjęta przez Radę Nadzorczą w piątek, 21 czerwca 2024 roku. Z dniem następnym, od 22 czerwca 2024 roku, obowiązki prezesa spółki przejął Łukasz Strutyński.

Strutyński to wykwalifikowany prawnik z tytułem MBA uzyskanym na Krakowskiej Szkole Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie / École de Management de Normandie / AESE Business School. Przez lata zdobywał doświadczenie zawodowe, pracując na wysokich stanowiskach zarządczych i kontrolnych w spółkach prawa handlowego, kierując kancelarią radcy prawnego, a także doradzając samorządom w Polsce w zakresie planowania i realizacji projektów rozwojowych. Jego doradcza działalność obejmowała projekty finansowane ze środków Unii Europejskiej, funduszy norweskich, szwajcarskich oraz EOG, realizowane pod egidą Związku Miast Polskich.

Dodaj komentarz