Liczba turystów w Zakopanem wzrasta ze wzrostem zachorowań

Zakopane uznawane za zimową stolicę Polski przyciąga tłumy turystów również latem. W związku z zaistniałą sytuacją i panującym na całym świecie zagrożeniem epidemiologicznym COVID 19 wydawałoby się, że liczba miłośników górskich widoków również spadnie, a tymczasem jest zupełnie inaczej. Przepełnione szlaki i atrakcje turystyczne, korki na Zakopiance, niekończące się kolejki do kas biletowych. Tak wygląda obecnie Zakopane.

Lato, słonce , wakacje i bezpieczeństwo

Choć w kalendarzu wciąż jest lato, a w naszym grafiku urlop pamiętajmy, że jest również epidemia. Wielu turystów bagatelizuje problem i nie nosi maseczki w miejscu publicznym, a co za tym idzie nie stosuje się do obostrzeń zasłaniania ust i nosa. Krupówki są najbardziej charakterystycznym i najbardziej obleganym miejscem nie tylko przez turystów, ale także przez patrole policji i straży miejskiej.

Służby zobligowane są do przeprowadzania kontroli na terenie centrów handlowych, autobusów miejskich czy też miejsc najczęściej odwiedzanych przez turystów. Pamiętajmy o naszym bezpieczeństwie podczas wakacji.