Wakacyjne atrakcje Krakowa

Nie da się ukryć, że w dobie pandemii koronawirusa trudno myśleć o beztroskich wakacjach. Wielu Polaków zrezygnowało z zaplanowanych wyjazdów za granicę. Mimo napiętej sytuacji w kraju, w Krakowie zjawiają się tysiące turystów, którzy chcą jak najlepiej wykorzystać swój wolny czas. Na nich (i na samych krakowian) czekają lokalne atrakcje, organizowane nie tylko przez miasto, ale również okolicznych przedsiębiorców. Co ciekawego można znaleźć w ich ofercie?

Nowe atrakcje w regionie

Wśród wspomnianych rozrywek znajdują się między innymi wystawy czasowe w Nowohuckim Centrum Kultury (wstęp bezpłatny). Do miłośników natury kieruje się możliwość spędzenia czasu aktywnie, na świeżym powietrzu, w parku Bagry Wielkie, gdzie niedawno otwarto nową plażę. Zachęcające oferty prezentują również liczne krakowskie muzea. Muzeum Etnograficzne w Krakowie przygotowało dla zainteresowanych samodzielną grę miejską, dzięki której można dowiedzieć się nieco więcej o historii krakowskiego Kazimierza.

Całoroczna rozrywka w Krakowie

Muzeum Lotnictwa Polskiego zachęca do zwiedzenia stałej wystawy swoich zbiorów, wśród których można znaleźć m.in. samoloty z czasów I i II wojny światowej. Osoby zainteresowane historią mogą również odwiedzić słynny Kopiec Kościuszki oraz Muzeum Krakowa. Turystów zachęca się do odwiedzenia najbardziej znanych z krakowskich atrakcji, na przykład Zamku Królewskiego na Wawelu, Kopalni Soli „Wieliczka” czy Bazyliki Mariackiej. Równie interesującym elementem zwiedzania mogą stać się liczne kawiarnie, restauracje i bary. Mnogość i różnorodność tych lokalów może wręcz zawrócić w głowie! W eksploracji miasta na pewno pomoże rozwinięta komunikacja miejska.

Miasto warte odwiedzenia

W Krakowie nie da się nudzić, można się tu wybrać na jednodniową wycieczkę, ale również na całotygodniowy wakacyjny wyjazd. Wiele lokali zostało czasowo zamkniętych ze względu na panujące obostrzenia, ale mimo tego w stolicy województwa małopolskiego można nadal spędzić naprawdę miło czas. Przez niepowtarzalny klimat i rytm życia w tym mieście nawet zwykły spacer może zakończyć się zaskakująco.