Wawel jako najważniejsza atrakcja Krakowa

Kraków uznawany jest nie tylko za drugą stolicę Polski, ale przede wszystkim za jedno z najbardziej turystycznych miejsc. Miasto samo w sobie ma bardzo wiele do zaoferowania potencjalnemu turyście. Możemy podziwiać przepiękną architekturę miasta, fotografować zabytki, lub oddać się kulinarnemu szaleństwu i po prostu dobrze zjeść, próbując przy tym lokalnych wyrobów.

Informacje dla odwiedzających Wawel

Jednym z najważniejszych zabytków miasta jest Wawel. To nie tylko wapienne wzgórze położone w centrum Krakowa, to przede wszystkim kawał historii Polski. Miejsce będące spektakularnym symbolem narodowym i kulturowym. To tutaj mieszkali królowie polscy, to właśnie tu toczyło się ich dworsko- polityczne życie. Zwiedzając Wawel możemy cofnąć się w czasie i wyobrazić sobie jak wyglądała codzienność monarchów. Odwiedzający mogą podziwiać muzeum, piękne obrazy, oraz rzeźby. Podczas zwiedzania zamku każdy znajdzie coś dla siebie. Dzieci mogą wziąć udział w konkursach naukowych i plastycznych organizowanych na terenie obiektu.

Każdy kamień ma swoją historię

Poza wszechobecną historią można wyruszyć także na spotkanie z muzyką. To wszystko z racji organizowanych na Wawelu koncertów poświęconych muzyce kameralnej, operowej i symfonicznej. Podczas zwiedzania możemy sobie zrobić przerwę na obiad, gdyż na samej górze zlokalizowana została również restauracja.