Kraków zachęca do zdrowej diety: rusza nowy projekt!

Duże miasta postanowiły nieco wycofać się ze swojego zamiłowania do betonu. Czy to naciski społeczne, czy może strach przed ociepleniem klimatu? Nie wiadomo. Jedno jest pewne, natura i nieprzetworzona żywność znów stają się modne. Najnowszy krakowski projekt: „Jadalny Kraków” właśnie rusza.

Na czym polega projekt „Jadalny Kraków”?

Miasto Kraków chce zachęcić mieszkańców do zdrowej diety i kupowania na lokalnych targowiskach. Ze względu na rosnące problemy energetyczne i żywnościowe powrót do żywności rolniczej i nieprzetworzonej, wydaje się doskonałym pomysłem. Kraków poprzez szereg akcji i warsztatów pragnie wypromować produkty lokalne, a także zachęcić ludzi do sadzenia własnych warzyw i ziół. Podobno w Krakowie odbędą się również wspólne akcje sadzenia roślin w nietypowych miejscach w mieście. Wszystkie te starania mają na celu zwiększenie świadomości ludzi w zakresie ekologii i zdrowego żywienia.

Internauci w większości poparli projekt Krakowa. Nie zabrakło jednak całkiem słusznych uwag krytykujących betonowanie miasta i nadmierne inwestowanie w infrastrukturę drogową, co być może wkrótce stanie się przeszłością. Niestety ze skutkami takich działań będziemy zmagać się jeszcze długo.

Dodaj komentarz