Kilkaset miejsc pracy w nowym centrum badawczo-rozwojowym Volvo!

Szwedzki koncern motoryzacyjny Volvo planuje otworzyć wielkie centrum badawczo-rozwojowe w Krakowie. Dotychczas na świecie istniały tylko 3 takie miejsca: dwa w Szwecji i jedno w Indiach. Szacuje się, że centrum będzie potrzebowało około 600 wykwalifikowanych pracowników.

Centrum rozwoju oprogramowania otworzy się w Krakowie

Prezes Volvo Cars zapowiedział starania o to, by do 2030 roku wszystkie samochody marki były elektryczne. W związku z tym w Krakowie powstanie centrum rozwoju oprogramowania, w którym będą trwały prace badawczo-rozwojowe nad najnowszymi technologiami, które w przyszłości pozwolą Volvo stać się liderem w tej dziedzinie. Krakowski Tech-Hub ma stać się kluczem do sukcesu firmy. To tutaj będą projektowane nowoczesne „komputery na kołach”.

Pojawienie się w Krakowie wielkiego centrum badawczego Volvo oznacza dużą szansę dla lokalnych talentów. Firma nie ukrywa, że zależy jej na wykwalifikowanych pracownikach. W krakowskim centrum docelowo znajdzie się miejsce dla około 600 pracowników. Do końca tego roku spółka planuje zatrudnić 120 osób.

Dodaj komentarz