Ochrona przeciwpowodziowa w Krakowie: zakończono planowane modernizacje

Mieszkańcy Krakowa mogą ze spokojem oczekiwać wiosny. Miasto zakończyło właśnie duże inwestycje związane z modernizacją wałów przeciwpowodziowych Wisły. Zakończono również budowę pompowni Lesisko.

Wisła nie zagraża już mieszkańcom Krakowa

Zwłaszcza mieszkańcy Nowej Huty byli narażeni na skutki wezbrania wód Wisły. Dzięki modernizacji dwóch odcinków wałów przeciwpowodziowych rzeki, mieszkańcy mogą odetchnąć z ulgą. Dotychczas zmodernizowano 14 kilometrów wałów, co kosztowało miasto 105 mln zł. To jednak nie koniec. W tym roku modernizacje rozpoczną się na kolejnym, trzecim odcinku Wisły. Planuje się modernizację kolejnych 10 km wałów, a także budowę 2 zbiorników wodnych i 10 polderów. Tymczasem jeszcze w 2022 roku wydano 7 mln zł na budowę pompowni Lesisko, która chroni osiedle przed zalaniem.

Prezes Wód Polskich zapowiedział, że w Krakowie można spodziewać się kolejnych inwestycji związanych z infrastrukturą przeciwpowodziową. Celem prac jest dobro mieszkańców Krakowa, od lat narażonych na powodzie związane z wezbraniami wód rzeki Wisły.

Dodaj komentarz