Kraków wybrany jako gospodarz jednego z turniejów World Rugby HSBC Sevens Challenger

Trzy miasta – Dubaj, Montevideo i Kraków, zostały wybrane jako miejsca spotkań w ramach cyklu World Rugby HSBC Sevens Challenger. Ta prestiżowa seria turniejów stanowi bramę do globalnej elity rugby. Wybór Krakowa przez światową federację jako miejsca jednego z nich to wielkie wyróżnienie i jest gorąco przyjmowane przez lokalne kręgi sportowe, w tym Jarosława Prasała, wiceprezesa Polskiego Związku Rugby.

12 drużyn z sześciu różnych kontynentów będzie walczyć o zaszczyt gry na najwyższym poziomie podczas turnieju, który odbędzie się 18 i 19 maja przyszłego roku. Będzie to pierwsza okazja dla Polskiego rugby i konkretnie dla Krakowa, aby współorganizować takie wydarzenie we współpracy ze światową federacją World Rugby.

Janusz Kozioł, pełnomocnik prezydenta miasta Krakowa ds. rozwoju kultury fizycznej, podkreśla, że Challenger w Krakowie to wynik ciężkiej pracy i sukcesów osiągniętych podczas organizacji mistrzostw Europy w 2022 roku oraz turnieju rugby na Igrzyskach Europejskich w czerwcu 2023 roku. Po tym drugim wydarzeniu, federacja wysłuchała propozycji zorganizowania jednego z turniejów challenger właśnie w Krakowie. Kiedy obie strony mają wspólne cele, marzenia stają się rzeczywistością. Teraz kolejnym marzeniem jest osiągnięcie sportowych sukcesów przez polską reprezentację kobiet, co Kozioł gorąco im życzy.

Dodaj komentarz