Kraków stawia na zieloną energię: kolejne szkoły zostaną wyposażone w instalacje fotowoltaiczne

Nowe inwestycje w dziedzinie odnawialnych źródeł energii planuje realizować jednostka miejska Klimat-Energia-Gospodarka Wodna. Jak informuje, przeprowadziła ona już procedurę ogłoszenia przetargu, dotyczącego budowy czterech instalacji fotowoltaicznych. Te mają zostać zainstalowane na dachach krakowskich placówek edukacyjnych. Tym samym, Klimat-Energia-Gospodarka Wodna kontynuuje swoje działania w zakresie promowania zielonej energii – do tej pory udało jej się zrealizować 10 takich projektów. Docelowo, jednak plan jest znacznie szerszy – na większości krakowskich szkół mają pojawić się tego typu instalacje.

Informacje o przyszłych inwestycjach przekazał we wtorek magistrat krakowski. Celem jest wyposażenie każdej z budowanych instalacji w moduły fotowoltaiczne o mocy od 40 do 50 kW. Taka moc pozwoli na efektywne i ekologiczne pozyskiwanie energii, której część może być wykorzystana na potrzeby działalności placówek oświatowych.

Według treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia, zadaniem wybranego oferenta będzie nie tylko realizacja budowy instalacji, ale także ich uruchomienie. Placówki, które mają zostać wyposażone w mikroinstalacje to: Szkoła Podstawowa nr 86, Szkoła Podstawowa nr 123, Szkoła Podstawowa nr 126 oraz Żłobek Samorządowy nr 40.

Dodaj komentarz