"Bieg dla zdrowego serca" – profilaktyczne wydarzenie zaplanowane na 18 listopada przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne

W najbliższą sobotę, 18 listopada o 10 rano, odbędzie się „Bieg dla zdrowego serca”. To już dziesiąta edycja tego wydarzenia, które jest zorganizowane przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne (PTK).

Start biegu planowany jest na godzinę siódmą rano na ulicy Siennej, gdzie również znajdować się będzie linia mety. Cała trasa biegu, prowadząca wokół Plant, ma długość 4 kilometrów.

„Bieg dla zdrowego serca” jest otwarty dla każdego chętnego do udziału. Organizatorzy nie prowadzą pomiaru czasu, nie narzucają też żadnego konkretnego tempa biegu, a także nie wyłaniają zwycięzców. Głównym przekazem organizatorów jest: „Biegamy nie dla uzyskania wyników, ale dla dobra naszego serca”.

To profilaktyczne wydarzenie towarzyszy XVI konferencji naukowej pod nazwą „Kardiologia prewencyjna”, która odbędzie się w Krakowie w piątek i sobotę, 17 i 18 listopada.

Jak informuje Polskie Towarzystwo Kardiologiczne, choroby układu sercowo-naczyniowego są odpowiedzialne za aż 37 procent zgonów w Polsce. Aktywność fizyczna, obok zdrowego odżywiania, jest jednym z kluczowych elementów profilaktyki tych schorzeń.

Warto dodać, że Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne (ESC) umieściło Polskę na liście krajów o wysokim ryzyku sercowo-naczyniowym.

Dodaj komentarz