Kraków Airport wprowadza innowacyjne skanery CT dla usprawnienia obsługi pasażerów

Lotnisko w Krakowie, Kraków Airport, ma zamiar podnieść swoją efektywność i komfort obsługi pasażerów poprzez implementację najnowocześniejszych technologii opartych na tomografii komputerowej. Głównym celem tych zmian jest zapewnienie płynniejszego i szybszego procesu kontroli bezpieczeństwa.

Kontrola bezpieczeństwa stanowi kluczowy element procesu przemieszczania się pasażerów po krakowskim lotnisku. Jest to niezbędny krok, który zapewnia bezpieczeństwo zarówno podróżujących, jak i pracowników lotniska podczas całej podróży.

Zmierzające ku nowoczesności lotnisko w Krakowie planuje wprowadzić szereg udogodnień dla podróżnych, które pozwolą zaoszczędzić im czas. Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport, poinformował, że jako pierwsze lotnisko w Polsce rozpoczęli procedurę nabycia systemów do kontroli bezpieczeństwa bagażu kabinowego. Przedmiotem tej procedury jest zakup, instalacja oraz uruchomienie dziesięciu nowatorskich skanerów CT, które eliminują konieczność wyjmowania z bagażu płynów czy urządzeń elektronicznych przez pasażerów.

Włoszek wyraził także swoje zadowolenie z planowanych zmian, podkreślając, że lotnisko dąży do poprawy jakości obsługi klientów, naśladując przy tym standardy obecne na innych lotniskach na świecie. Opierając się na dotychczasowych doświadczeniach, stwierdził również, że tomografy komputerowe doskonale sprawdzają się w pracy z bagażem rejestrowanym.

Dodaj komentarz