Koronawirus w krakowskiej restauracji McDonald’s

Byłeś gościem w restauracji McDonald’s przy ulicy Grodzkiej 26 w dniu 3 sierpnia? Zgłoś się do sanepidu! Na stronie internetowej krakowskiego sanepidu można znaleźć następujący komunikat:

„Powiatowy Państwowy Inspektorat Sanitarny w Krakowie na podstawie otrzymanego wyniku badań w kierunku SARS-CoV-2 oraz przeprowadzonego wywiadu epidemiologicznego z pacjentem informuje, że w dniu 3 sierpnia 2020 w restauracji McDonald, zlokalizowanej przy ul. Grodzkiej 26 w Krakowie przebywała osoba, u której w dn. 6 sierpnia, potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 „

Koronawirus w restauracjach McDonald’s

Wcześniej informowano również o zakażeniach w innych restauracjach w Polsce, m.in. w Dąbrowie Górniczej, gdzie zarażony był jeden z pracowników. Po przeprowadzeniu testów wśród wszystkich zatrudnionych otrzymano kolejne trzy wyniki pozytywne. McDonald’s Polska zapewnia jednak, że stara się o wysokie standardy bezpieczeństwa oraz higieny w swoich restauracjach. Procedury mające na celu utrzymanie czystości są przestrzegane zarówno przez pracowników, jak i w przestrzeni dla gości. Na dodatek każda zatrudniona osoba zobowiązana jest do stosowania środków ochrony osobistej, takich jak maseczka oraz rękawiczki lateksowe.

Odpowiedzialność zbiorowa

Choć obostrzenia są często znoszone lub modyfikowane, należy wciąż pamiętać, że ryzyko zarażenia jest realne. Nie należy bagatelizować środków prewencyjnych, a wręcz przeciwnie: powinno się stosować do nich zawsze, szczególnie w przestrzeni współdzielonej przez wiele osób jednocześnie. Koronawirus nie opuści nas jeszcze przez kilka najbliższych miesięcy. Możemy jednak skutecznie się przed nim chronić. Dbajmy o siebie, jednocześnie dbając o innych.