Komercjalizacja kompleksu Park Kraków

Proces komercjalizacji kompleksu The Park Kraków, prowadzony przez White Star Real Estate współpracującą z Cain International, jest w pełnym rozkwicie. Pierwszym podmiotem, który postanowił wynająć powierzchnię w budynku oznaczonym jako B2, okazała się firma Infogain. Ta amerykańska spółka dostarczająca różnego rodzaju rozwiązania technologiczne, której główna siedziba znajduje się w Dolinie Krzemowej, wybrała dla siebie 650 metrów kwadratowych na najwyższym, czyli piątym piętrze.

Decyzja Infogain o wskazaniu The Park Kraków jako siedziby jej pierwszego typowego biura na terenie Polski nie była przypadkowa. Jak wyjaśnił Krystian Sperka, vice president & managing director w firmie Infogain, przestrzeń w której pracownicy czują się dobrze i mogą korzystać z różnych udogodnień była dla nich kluczowa.

The Park Kraków planowany jest jako kompleks składający się z ośmiu budynków, które razem będą miały około 100 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni do wynajęcia. Pierwszy z tych budynków (B1) otrzymał pozwolenie na użytkowanie w maju 2022 roku i obecnie jest już wynajęty w ponad 80 procentach. Bartosz Prytuła, managing partner w White Star Real Estate, potwierdził wcześniejsze informacje o planowanym oddaniu do użytkowania budynku B2 w trzecim kwartale 2023 roku.

W ramach projektu The Park Kraków zastosowano wiele nowoczesnych rozwiązań, takich jak instalacja paneli fotowoltaicznych oraz system optymalizacji zużycia wody, który wykorzystuje deszczówkę do nawadniania roślinności. Cała inwestycja posiada certyfikat ekologiczny BREEAM.

White Star Real Estate to międzynarodowa organizacja, która dotychczas zrealizowała niemal 60 różnych projektów komercyjnych i mieszkaniowych. Firma ta zajmuje się także zarządzaniem nieruchomościami. Jej partnerem w tym projekcie jest Cain International – prywatna firma inwestycyjna operująca na rynku nieruchomości zarówno w Europie, jak i Stanach Zjednoczonych.

Dodaj komentarz