Przedstawiamy zmiany w składzie grupy III klasy okręgowej Kraków na sezon 2023-2024

Z nadejściem najbliższej soboty, 12 sierpnia, rozpoczyna się sezon 2023-2024 w grupie III klasy okręgowej Kraków. Bezpośrednio przed inauguracją sezonu doszło do zmian w składzie rozgrywek. Drużyna Zielonka Wrząsowice dołączyła do gry, zastępując Piasta Wołowice, który został przeniesiony do grupy I. Przeniesienie nastąpiło po wycofaniu się Słomniczanki.

Jest to charakterystyczne dla grup klasy okręgowej Kraków, gdzie zespoły często zmieniają swoje miejsce gry. Mimo że Piast formalnie został zdegradowany z grupy II, wrócił na ten sam poziom, kiedy po zakończeniu poprzedniego sezonu Puszcza II Niepołomice wycofała się z grupy III. Wszystkie drużyny z tych krakowskich lig są traktowane wspólnie, więc miejscem wolnym po Puszczy II Niepołomicach zajął Piast. Zgodził się on występować w grupie wielicko-myślenickiej i miał zagrać w pierwszej kolejce soboty z Tempo Rzeszotary.

Jednak ostatnią rezygnacja Słomniczanki (która niestety nie przystąpi do rozgrywek po wycofaniu się w połowie sezonu z IV ligi) przekształciła sytuację. W trybie ekspresowym, Piast został przeniesiony do grupy I (olkusko-podkrakowskiej), a jego miejsce w grupie III zajęła inna drużyna spadająca – Zielonka Wrząsowice (z kolei Lubomir Wiśniowa będzie grać w klasie A Myślenice za Zielonkę). Drużyna z Wrząsowic ma zmierzyć się w pierwszej kolejce z Tempo Rzeszotary.

Dodaj komentarz