Dwaj 18-latkowie zatrzymani. Podawali się za policjantów, by okradać starsze kobiety

Bardzo dużo słyszy się na temat oszustw i wyłudzeń pieniędzy. Złodzieje prześcigają się w pomysłach! Rzadziej słyszy się natomiast o zatrzymaniach osób, które dokonały kradzieży bądź wyłudzeń na tysiące złotych. W Krakowie to się udało. Dwaj 18-latkowie wpadli w ręce policji po tym, jak okradli dwie kobiety na 60 tys. zł.

Wyłudzili pieniądze przebrani za policjantów

Nastolatkowe z Krakowa okradli dwie starsze kobiety sprawdzoną metodą „na policjanta”. Przebrani za funkcjonariuszy wyłudzili pieniądze, które wystraszone kobiety wyrzuciły przez okno, myśląc, że dostarczają je w bezpieczne ręce. Tymczasem 18-latkowie wzięli łup i rozpłynęli się w powietrzu. Złodzieje okradli 70-latkę z Nowej Huty i 75-latkę z Podgórza łącznie na 60 tys. zł. Kobiety straciły także biżuterię i inne kosztowności.

Policyjne śledztwo w sprawie trwało około miesiąca. Ostatecznie w lutym tego roku udało się zatrzymać podejrzanych. 18-latkowie ukrywali się w hotelu w Wieliczce. Na miejscu zabezpieczono dowody i pieniądze, a także marihuanę należącą do jednego z nastolatków. Mężczyznom grozi do 8 lat więzienia.

Dodaj komentarz