Kierowca autobusu linii 159 powoduje duże utrudnienia w ruchu na Rondzie Młyńskim

Doszło do nieporozumienia ze strony kierowcy autobusu linii 159. Ten, pomimo wprowadzonych tydzień temu zmian w organizacji ruchu, podążał dawną trasą, po której według nowych regulacji nie powinien już jeździć. Próba zawrócenia okazała się nieudana, co skutkowało jeszcze większym zamieszaniem.

Czytelnik zwrócił uwagę, że warto byłoby zastanowić się nad metodami informowania przez miasto swoich pracowników o takich zmianach. Zwrócił również pytanie do Miejskiego Inżyniera Ruchu o to, jak zostały przygotowane te zmiany w organizacji ruchu, skoro doprowadziły do tak dużej stagnacji ruchu w mieście.

Problemy z ruchem drogowym były znaczne w poniedziałkowy wieczór, nie tylko na Rondzie Młyńskim, ale także na ulicach Młyńskiej, Opolskiej i Alejach Trzech Wieszczów oraz na Rondzie Grunwaldzkim.

Według informacji udzielonych przez Platformę Komunikacyjną Krakowa, kierowca linii 159, niestety, nie pamiętał o wprowadzonych zmianach w trasie. Zamiast skręcić w lewo w stronę Bora-Komorowskiego z Miechowity, pojechał na prawo, prowadząc autobus na Rondo Młyńskie. W przeszłości, to było miejsce, gdzie linia 159 zawracała. W chwili obecnej jednak jest to niemożliwe, ponieważ część ronda jest teraz wyłączona z ruchu. Policja już interweniowała na miejscu.

Dodaj komentarz