Jakub Błaszczykowski, niezapomniany pomocnik Wisły Kraków, kończy karierę

Jakub Błaszczykowski, znany także jako „Kuba”, jest jednym z tych piłkarzy, których wkład w rozwój polskiego futbolu jest nie do przecenienia. Szczególnie w Krakowie docenia się jego osiągnięcia sportowe, między innymi zdobycie tytułu mistrza Polski w sezonie 2004/2005 jako kluczowy zawodnik Wisły Kraków. Ale to nie tylko jego umiejętności na boisku zyskały mu szacunek i uznanie. Jego zaangażowanie w działania charytatywne poprzez fundację, którą prowadzi, przyczyniło się do otrzymania odznaczenia Honoris Gratia od prezydenta Krakowa, Jacka Majchrowskiego.

Kariera sportowa Jakuba Błaszczykowskiego dobiega końca. Ostatni mecz w barwach Wisły Kraków zawodnik rozegra w sobotę, 5 sierpnia o godzinie 17:30. Rywalem drużyny będą piłkarze Stali Rzeszów, a spotkanie odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana. To właśnie z Wisłą Kraków zaczynała się sportowa droga Błaszczykowskiego, która później prowadziła go do takich klubów jak Borussia Dortmund, ACF Fiorentina czy VfL Wolfsburg.

Popularny „Kuba” jest również ikoną i wieloletnim kapitanem reprezentacji Polski. W jej barwach rozegrał 109 meczów, strzelając 21 bramek. W najbliższą sobotę fani piłki nożnej w Krakowie planują uczcić jego karierę wyjątkowym pożegnaniem. Na stadionie Wisły Kraków można spodziewać się pełnej trybuny kibiców, bowiem bilety na to wydarzenie rozeszły się błyskawicznie.

Dodaj komentarz