Jaka kamizelka na kajak będzie najlepsza?

Na pytanie postawione w tytule nie ma jednej, uniwersalnej odpowiedzi. Dlaczego? Ponieważ każdy z nas ma inne predyspozycje, inną sylwetkę, inne umiejętności i wreszcie – inne oczekiwania. Postaram się jednak przedstawić Tobie pewne propozycje i wierzę, że z moją pomocą znalezienie idealnej kamizelki na kajak stanie się dla Ciebie choć odrobinę łatwiejsze. A więc: kamizelka na kajak – jaką wybrać?

Czy umiesz pływać?

To pierwsze, podstawowe pytanie, na które powinieneś sam sobie udzielić odpowiedzi. I nie myśl, że jeśli jesteś świetnym pływakiem, to możesz sobie pozwolić na kajakowanie bez jakiegokolwiek kapoku. Absolutnie! Kamizelkę na kajak powinien nosić każdy uczestnik spływu, niezależnie od swoich pływackich umiejętności. Dyskusji podlega jedynie to, jaka miałaby być ta kamizelka na kajak: asekuracyjna czy ratunkowa?

  • Asekuracyjna kamizelka na kajak została zaprojektowana z myślą o wszystkich wodniakach posiadających pojęcie o sztuce pływania. Jej zadaniem jest jedynie wspomóc człowieka w utrzymaniu się na powierzchni wody. Używana głównie przez sportowców (kitesurferów, windsurferów, paddlerów itp.). Ze względu na ogromną liczbę różnego rodzaju sportów wodnych, wyróżnić można kapoki dedykowane konkretnym aktywnościom, np. kamizelka na kajak (z odpowiednimi wycięciami pod pachami, dzięki którym swoboda wiosłowania jest niczym nie ograniczona), kapoki wędkarskie wykonane w maskujących kolorach khaki bądź moro (z kapturem w razie wystąpienia porannej mżawki czy mgły), kamizelki regatowe i wiele, wiele innych.
  • Ratunkowe kamizelki na kajak – jak sama nazwa wskazuje, ich zadaniem jest ratowanie człowieka znajdującego się w opałach. Utrzyma na powierzchni nawet ranną, nieprzytomną osobę. Dedykowana wszystkim laikom w kwestii samodzielnego pływania. Idealne dla małych dzieci na początku ich przygody ze sportami wodnymi. Ratunkowe kamizelki na kajak wykonane są z jaskrawych, widocznych z daleka materiałów. Zawsze potrafią obrócić człowieka do pionowej, dogodnej do oddychania pozycji (niemały udział ma tutaj obfity kołnierz, który również jest charakterystyczną częścią ratunkowej kamizelki na kajak). Zabudowana konstrukcja może nieco utrudniać swobodne wiosłowanie, ale trzeba pamiętać, że zapewnienie bezpieczeństwa sobie i innym uczestnikom spływu zawsze powinno stawiać się na pierwszym miejscu. Imponujące osiągi zostawmy doświadczonym, potrafiącym pływać wodniakom.

Producent najlepszych kamizelek na kajak

Jeśli chodzi o kamizelki na kajak, to nie musimy szukać daleko – na naszym rodzimym rynku już od ponad 40 lat funkcjonuje firma, której kapoki cieszą się niesłabnącą popularnością wśród amatorów i zawodowców. Mowa tutaj o marce Aquarius, której oferta jest naprawdę bardzo bogata: znajdziemy w niej ratunkowe i asekuracyjne kamizelki na kajak dla dorosłych, dzieci, a nawet dla psów. Liczba dostępnych modeli w różnych wariantach kolorystycznych oraz w bardzo szerokiej rozmiarówce sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. No i te ceny! Na tle innych, zagranicznych marek wyglądają niesamowicie zachęcająco. Aquarius to jeden z nielicznych przypadków, który łączy świetną jakość z niską ceną.

Kamizelka na kajak – gdzie ją kupić?

Polecam zaopatrzyć się w nią w sklepie zajmującym się stricte tematyką wodną. Takim miejscem bez wątpienia jest gokajak.com, które specjalizuje się w dystrybucji najwyższej klasy kajaków oraz kapoków. Żywię pełne przekonanie, że Twoja idealna kamizelka na kajak już tam na Ciebie czeka. Wystarczy zrobić mały research, zamówić i…już w kilkadziesiąt godzin po złożeniu zamówienia możesz wybrać się na bezpieczny spływ. Polecam!

Dodaj komentarz