Festiwal Tańców Dworskich Cracovia Danza kusi mieszkańców i turystów Krakowa

Urokliwe miasto Kraków do niedzieli, 23 lipca, pełni rolę gospodarza dla Festiwalu Tańców Dworskich Cracovia Danza. W ramach tego wydarzenia, mieszkańcy miasta oraz przybyli goście będą mieli okazję razem wykonać polonez na malowniczym Rynku Głównym. Do wspólnego tańca zaprosił wszystkich Balet Cracovia Danza.

Różnego rodzaju spektakle, atrakcyjne pokazy, ciekawe warsztaty a także Krakowski Bal Królewski – to główne punkty programu tegorocznej, już dwudziestej czwartej edycji, Festiwalu Tańców Dworskich. Impreza zakończy się w niedzielę, ale do tego czasu przewidziano wiele interesujących atrakcji.

Tradycyjnym elementem festiwalu jest wspólne odtańczenie poloneza przez uczestników. Rynek Główny w Krakowie, jedno z najpiękniejszych miejsc w mieście, w sobotni wieczór 22 lipca o godzinie 19:30 przemieni się w największą salę taneczną. Jest to wyjątkowe i niezapomniane wydarzenie, które co roku przyciąga tłumy widzów. Dodatkowo, jest to jeden z elementów procesu starania się o wpisanie poloneza na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO. Warto podkreślić, że jest to nie tylko spektakularne widowisko, ale również ważny krok w promowaniu polskiej kultury na świecie.

Dodaj komentarz