Interwencje na lotnisku w Krakowie-Balicach: agresywny Hiszpan i paląca papierosy Polka

Po przylotu z Malagi do Krakowa-Balic do akcji wezwano funkcjonariuszy z Zespołu Interwencji Specjalnych Placówki Straży Granicznej. Okazało się, że konieczność interwencji wynikała z agresywnej postawy jednego z pasażerów – 32-letniego Hiszpana. Mężczyzna ignorował polecenia załogi samolotu i stosował się agresywnie. Po pojawieniu się funkcjonariuszy straży, Hiszpan uspokoił się i opuścił pokład samolotu pod ich eskortą.

Tego samego dnia, wieczorem, straż graniczna musiała interweniować ponownie. Tym razem sytuacja miała miejsce na hali przylotowej lotniska w Krakowie-Balicach. Funkcjonariusze podczas odprawy pasażerów zauważyli kobietę, która mimo zakazu paliła papierosa. 51-letnia Polka nie reagowała na polecenia strażnika granicznego w kabinie kontrolerskiej, który prosił ją o natychmiastowe zaprzestanie palenia. W tej sytuacji ponownie skierowano prośbę o interwencję do funkcjonariuszy Zespołu Interwencji Specjalnych Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach.

Obie wyżej opisane osoby – Hiszpan i Polka – zostały obarczone mandatem w wysokości 500 złotych. Kobieta została ukarana za łamanie przepisów porządkowych na terenie lotniska, natomiast Hiszpan za niewykonanie poleceń dowódcy statku powietrznego dotyczących utrzymania porządku na pokładzie samolotu.

Dodaj komentarz