Eneko Satrustegui – mniej znany zawodnik Wisły Kraków z kluczową rolą w zdobyciu Pucharu Polski

Eneko Satrustegui, pomimo bycia niezbyt prominentnym elementem drużyny piłkarskiej Wisła Kraków, miał znaczący wkład w triumf w postaci zdobycia Pucharu Polski. W wywiadzie dla „Diario de Navarra” wyraził niepewność co do swojej przyszłości w tym krakowskim klubie.

Czy bohater finału Pucharu Polski rozważa odejście z Wisły Kraków?
Podczas letniego okresu transferowego, Wisła Kraków skierowała swój wzrok w stronę Hiszpanii. Jednym z nabytków była osoba Eneko Satrustegui, który był widziany jako uniwersalny piłkarz, zdolny do gry zarówno w centrum obrony, jak i na lewej flance. Niestety, w odróżnieniu od takich zawodników jak Marc Carbo czy Jesus Alfaro, 33-letniemu Hiszpanowi nie udało się zapewnić stałego miejsca w podstawowym składzie, skazując go na rolę rezerwowego.

Choć rola Satrustegui w drużynie Wisły Kraków nie jest zbyt znacząca, to jednak dwukrotnie stanął on na wysokości zadania jako prawdziwy bohater. Na początku rundy wiosennej zasłynął golem przeciwko Stali Rzeszów, zapewniając swojej drużynie wartościowe trzy punkty. Jeszcze bardziej istotnym momentem był jego strzał w ostatnich sekundach finału Pucharu Polski, dający Wiśle Kraków szanse na remis, co doprowadziło do dogrywki i ostatecznie pozwoliło zdobyć cenne trofeum.

Dodaj komentarz