Hybrydowa rakieta AGH Space Systems na czwartym miejscu w świecie w konkursie inżynierii rakietowej

Zgodnie z wynikami konkursu Spaceport America Cup 2023, hybrydowy model 3-TTK+ stworzony przez drużynę AGH Space Systems z Krakowa, jest uznawany za czwarta najlepsza studencka konstrukcję hybrydową na świecie w kategorii lotów na wysokość 10 tysięcy stóp (10k SRAD Hybrid). Konkurs ten, który jest uznawany za największe międzynarodowe wydarzenie dla studentów z dziedziny inżynierii rakietowej, dostarczył szczegółowe klasyfikacje uczestników.

W prestiżowym konkursie Spaceport America Cup, który miał miejsce w 2023 roku w Nowym Meksyku, USA, polscy studenci wypadli bardzo dobrze. W szczególności, zwycięzcą w technicznie najbardziej zaawansowanej kategorii 30k SRAD Hybrid/Liquid okazał się zespół RocketLab z Politechniki Poznańskiej. Z drugiej strony, drużyna PWr in Space z Politechniki Wrocławskiej zdobyła drugie miejsce w kategorii 10k SRAD Hybrid.

W kategorii 10k Hybrid/Liquid SRAD dla rakiet z silnikami hybrydowymi i ciekłymi, które mogą osiągnąć pułap lotu na wysokość 10 tys. stóp (ok. 3 km), rakieta hybrydowa oznaczona jako 3-TTK+ zaprojektowana przez sekcję rakietową AGH Space Systems, zajęła czwarte miejsce. Ta rakieta miała swój pierwszy lot po wielomiesięcznej pracy studentów krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej nad jej konstrukcją.

Dodaj komentarz