Huczne obchody 8-milionowego pasażera na lotnisku w Krakowie

W czwartek, to właśnie Lotnisko Kraków Airport miało zaszczyt obsłużyć swojego 8-milionowego pasażera. Według prognoz kierownictwa portu, do końca bieżącego roku liczba obsłużonych podróżnych ma przekroczyć 9 milionów. Jeśli tak się stanie, krakowski port lotniczy będzie pierwszym regionalnym portem lotniczym w Polsce, który osiągnął tak duże liczby.

Prezes Lotniska Kraków Airport, Radosław Włoszek, podkreślił znaczenie tego osiągnięcia, wspominając, że pierwszy raz udało im się osiągnąć 8-milionową liczbę pasażerów w 2019 roku. Dodał też, że mają realne szanse na to, aby do końca roku obsłużyć ponad 9 milionów podróżnych. W ten sposób, Kraków Airport miałby szansę na bycie pierwszym regionalnym lotniskiem w Polsce z takim wynikiem.

W trakcie rozmowy, prezes Włoszek zwrócił uwagę na zaawansowane prace inwestycyjne realizowane na terenie lotniska. Zauważył, iż budowa strefy cargo oraz płyty postojowej są elementami wieloletniego planu inwestycyjnego. Jednocześnie podkreślił, że prace nad kolejnymi istotnymi inwestycjami są w pełni realizowane, co jest dobrze widoczne dla osób przejeżdżających obok lotniska.

Dodaj komentarz