Jazeera Airways wprowadza bezpośrednie połączenie lotnicze pomiędzy Kuwejtem a Krakowem

Tania linia lotnicza Jazeera Airways, mająca swoją siedzibę w Kuwejcie, ogłosiła plany uruchomienia bezpośrednich lotów pomiędzy stolicą Kuwejtu a Krakowem. Informacje te przekazano za pośrednictwem profilu przewoźnika na platformach społecznościowych. Pierwszy z zaplanowanych lotów odbędzie się 11 czerwca.

Detale dotyczące nowego połączenia są dostępne w systemie rezerwacyjnym linii lotniczej. Loty na trasie między Kuwejtem a Krakowem będą realizowane dwa razy w tygodniu, we wtorki i piątki. Do obsługi tej trasy przewoźnik będzie wykorzystywał samoloty Airbus A320.

Jazeera Airways dołącza tym samym do grona bliskowschodnich linii lotniczych oferujących loty do Krakowa. Od kilku lat w mieście tym obecny jest przewoźnik Flydubai z połączeniem do Dubaju, a od poprzedniego roku również Turkish Airways z połączeniem ze Stambułem. Na koniec czerwca przewidziane jest uruchomienie połączenia z Szardżą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przez Air Arabia.

Lotnisko w Krakowie to drugie pod względem liczby obsługiwanych pasażerów lotnisko w Polsce i największy port regionalny. Ostatni rok był dla tego portu rekordowy, przewieziono wtedy ponad 9,4 mln pasażerów. W tym roku planowane jest przekroczenie progu 10 mln podróżnych. W sezonie wiosenno-letnim lotnisko oferuje 150 połączeń do 33 krajów, obsługiwanych przez 26 linii lotniczych.

Dodaj komentarz