Efekty działań krakowskiej drogówki: 46 mandatów i liczne wnioski do sądu

Działania policji w Krakowie, które miały miejsce w poniedziałek, przyniosły znaczące efekty. Funkcjonariusze drogówki wydali aż 46 mandatów karnych o łącznej wartości 61 tysięcy złotych. Dodatkowo, zatrzymali 28 dowodów rejestracyjnych pojazdów. Policja wystosowała także dwa wnioski do sądu, które były bezpośrednim wynikiem ich interwencji.

Te intensywne działania były skierowane przeciwko nielegalnym wyścigom samochodowym. Funkcjonariusze policyjni pojawili się tam, gdzie wcześniej dochodziło do organizacji takich niebezpiecznych i nielegalnych imprez. Szczególną uwagę zwracali na różne aspekty, m.in.: przekroczenia prędkości przez kierowców, podejrzane manewry na drodze, nadmierny hałas wydobywający się z pojazdów, brak wymaganego wyposażenia czy nielegalne modyfikacje techniczne aut.

Podczas całego dnia policyjnego patrolu, funkcjonariusze skontrolowali aż 75 pojazdów. Oprócz wszczęcia procedur prawnych w postaci mandatów i wniosków do sądu, oraz zatrzymania dowodów rejestracyjnych, ujawniono również dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich był pod wpływem alkoholu, a drugi zażył środki odurzające.

Przedstawiciele policji przypominają, że organizowanie wyścigów w miejscach do tego nieprzystosowanych jest nie tylko nielegalne, ale niesie ze sobą ryzyko tragicznych zdarzeń, a nawet śmierci. Apelują do wszystkich kierowców o bezpieczną i odpowiedzialną jazdę zgodną z przepisami oraz posiadanymi umiejętnościami. Niezwykle ważny jest także wzajemny szacunek na drodze i respektowanie praw innych uczestników ruchu drogowego.

Dodaj komentarz