Zatrzymanie mężczyzny oskarżonego o profanację grobu jednej z ofiar wypadku przy krakowskim moście Dębnickim

Siły policyjne zatrzymały mężczyznę w wieku 41 lat, który został oskarżony o profanację grobu Patryka P., jednej z ofiar tragicznego zdarzenia drogowego, które miało miejsce przy moście Dębnickim w Krakowie. Danko rejestracji z systemu monitoringu miejskiego, udało się ustalić tożsamość sprawcy niegodziwego aktu znieważenia finalnego miejsca spoczynku Patryka P.

Sprawca, 41-letni mężczyzna, przyznał się do popełnienia czynu i stwierdził, że podczas incydentu był pod wpływem alkoholu. Wyraził również gotowość do dobrowolnego przyjęcia wyroku w formie 8-miesięcznego ograniczenia wolności, połączonego z wykonywaniem bezpłatnej pracy kontrolowanej na rzecz społeczności.

Ceremonia pogrzebowa Patryka P. odbyła się ostatniego piątku na cmentarzu Grębałów i zgromadziła wielu uczestników. Niedługo po jej zakończeniu doszło do profanacji grobu, co zgłoszone zostało przez rodzinę zmarłego Policji. Z przeprowadzonych dochodzeń wynikało, że incydent miał miejsce poprzedniego weekendu. Według informacji podanych przez Policję Małopolską: „Na terenie jednego z krakowskich nekropolii został zauważony mężczyzna, którego postępowanie sugerowało akt dewastacji nagrobka. Funkcjonariusze pośpiesznie przeanalizowali dostępne nagrania z kamer monitoringu miejsca, gdzie podejrzany mógł być obserwowany. Szybko podjęte działania przez detektywów z VII Komisariatu Policji w Krakowie doprowadziły do identyfikacji i aresztowania sprawcy.”

Dodaj komentarz